21 Aralık 2012'de ne olacak?

Herkesin kafasında aynı soru “21 Aralık 2012’de ne olacak?”. Cuma gününe de denk gelişiyle kıyametin o gün kopacağını düşünenler var. Uzaylıların geleceğini söyleyenler var. Ve tam da bu korkuların üstüne vizyona yarın bu konuyla alakalı bir film giriyor: 2012.

21 Aralık 2012 Maya Takvimi'nin son günü. Ama bu dünyanın da son günü demek değil. Maya takvimine göre 2012 ile içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak. Mayalar'ın kriptoyu andıran tabletlerinde dünyanın son çağına(yani "Beşinci Çağ") gireceği ancak bunun büyük bir tufandan sonra olacağı yazılı. Büyük tufanla gelecek olan yeni çağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemleyebiliyoruz.

Maya takvimi üzerinde yıllar süren araştırmalar yapan Carl Johann Calleman’a göre 2012’ye kadar doğu-batı arasındaki gerilim sürebilir fakat batının dünyaya hakimiyeti sona erip doğunun hakimiyeti başlayacak. Özellikle ABD’nin hakimiyeti sona erecek.

Mayalara göre 2012 yok oluş değil, fiziksel değişim. Bu çağ insanoğlunun yükselişinin başlangıcı olacak. Ve bu büyük değişim elbette sancılı bir şekilde olacak, yeni çağ büyük bir tufanla gelecek.

Daha öncekilerde olduğu gibi kutuplardaki manyetik alanların değişmesiyle meydana gelecek bu değişim için Kuzey kutbundaki buzulların zaten erimeye başlamış olduğunu söyleyebiliriz. Diğer 4 çağın sona ermesi de aynı şekilde olmuş ve bu bilimsel verilerle de kanıtlanmış.

Yine Carl Johann Calleman’a göre Mayalar 2012 için 'zamanların sonu' diyor. Fakat bu dünyanın top yekûn yok oluşu değil, bir fiziksel değişim. Daha önce yaşanan sanki tufan gibi düşünebiliriz. Bu fiziksel değişimlerle birlikte ruhsal değişimler de birbirleriyle orantılı devam ediyor. Her bir büyük fiziksel değişimlerle birlikte insanlık ruhsal değişimde yaşıyor. Şu ana kadar insanlar aşağıya inişi yaşadı. Birincisinde biraz daha kabalaştı, ikincisinde biraz daha, üçüncüsünde biraz daha... Dördüncünün sonunda tam anlamıyla bir dip yaptı. Bu yüzden 2012'yi Mayalar insanlığın yeniden yukarı çıkışın yaşanacağı bir çağ olarak tanımlıyor. Hatta çeşitli dinler bundan Altın Çağ, vaat edilen cennet veya Nirvana gibi bahseder. 2012'nin önemi burada, aşağıya inen insanlık tekrar yukarı çıkacaktır. Bunun da ilk basamağı 2012'dir diyor Mayalar.

Tam da bizim(Müslümanlar olarak) beklediğimiz Altın Çağ’ın habercisi bu. Belki de sevinmemiz gerek. Ve kehanetlerle kafamızı karıştırmamalıyız. Allah Kur’an’da bunları bize zaten haber verdi. Ve biz, kıyamet alametlerinin neredeyse tamamlanmak üzere olduğunu bu bilgilerle gözlemleyerek fark ettik. Yani 21 Aralık 2012’de kıyamet kopmayacak bana göre(Mayalara göre de bu böyle, “dünyanın sonu” demiyorlar,”4.çağın sonu ve son çağa giriş” diyorlar). Allah, kıyametin ne zaman kopacağını kendisinden başka hiç kimsenin bilemeyeceğini söyler Kur’an’da( "Göklerde ve yerde Allah'dan başka kimse gaybı bilemez" (Neml Suresi, 27/65)). Böyle herkesin nefesini tutarak beklediği bir kıyamet günü olacağını düşünebiliyor musunuz? Ve kıyametin beklemediğimiz bir anda kopacağı da bize bildiriliyor. Ayrıca Peygamberimiz (s.a.v) bile kıyametin tarihini bilmezken biz nerden bilelim?

Harun Yahya’nın sitesinden bununla ilgili alıntılar:
Ahir zaman kavramı pek çok insan için tanıdık bir kavram olmayabilir. Bu nedenle öncelikle bu kavramı kısaca açıklamakta yarar var. Ahir zaman, "son dönem" anlamına gelir ve İslam'a göre kıyamete yakın bir zamanda, Kuran ahlakının hakim olacağı ve dinin insanlar arasında yaygın olarak yaşanacağı bir dönemi ifade eder.

Bu dönemde insanların huzur ve güven içinde yaşayabilmeleri için gereken her türlü şart mevcut olacaktır. Önceki dönemlerde yaşanan her türlü sıkıntının yerini bolluk, bereket ve adalet alacaktır. Ahlaksızlıklar, sahtekarlıklar, dejenerasyonun her türlüsü ortadan kalkacaktır. Bu dönem, tüm inanan insanların asırlardır özlemini duydukları, İslam ahlakının hakim olduğu kutlu bir dönemdir.

Yarın vizyona girecek 2012 filminin fragmanı:


- Awesome video clips here

Hiç yorum yok

e Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama geçici olarak durduruldu

  Dün başlatılmış olup bir kaç saat sonra kullanılamaz hale gelen Alt- Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmeti için e devletten açıklama yazısı ...

Blogger tarafından desteklenmektedir.