Hangi oda hangi renk olmalı?

Her odayı farklı bir renge boyarken, aradaki geçişin yumuşak olması için koridorunuzu açık bir renge boyayın. Evin ahengi için renkler birbirinden çok alakasız olmamalıdır.Salon ve oturma odaları dinlenme, sohbet etme yeridir. Yumuşak, doğal bir renk seçilmelidir. Dikkat dağıtıcı renklerden kaçınılmalıdır, aksesuarlar duvar renginden koyu olabilir.

Mutfak için sıcak bir renk seçmelisiniz. Kırmızı renk iştah açar, sarı ise mide sağlığı için olumlu bir renktir. Sarı tonlu renkler tembelliği alır, enerji verir, hazmı kolaylaştırır. Yeşil ve tonlarından uzak durmalısınız.Çocuk odası için koyu tonlardan uzak durmalısınız. Rahat bir uyku için mavi kullanılabilir.

Yatak odasında, huzur veren pastel tonları tercih etmelisiniz. Pembe ve kırmızı pastel tonlar sevgi ve muhabbeti arttırır.

Çalışma odanızda daha verimli çalışmalar için koyu mavi veya mor kullanmalısınız.

Banyoda ve tuvalette, temizlik hissi vermesi açısından beyaz kullanmak doğru bir seçimdir. Bunun yanında turkuaz ya da deniz yeşili de kullanılabilir.

Hiç yorum yok

e Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama geçici olarak durduruldu

  Dün başlatılmış olup bir kaç saat sonra kullanılamaz hale gelen Alt- Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmeti için e devletten açıklama yazısı ...

Blogger tarafından desteklenmektedir.