Sağlıklı bronzluk

Yaz geldi ve çoğu tatil severin hayali güzel bir bronzluk kazanarak ışıl ışıl bir ten ile yazı geçirmek.

Ama dikkat edilmesi gereken şeyleri göz ardı etmemelisiniz. Öncelikle cildinize uygun bir koruyucu faktörlü güneş kremi kullanın. Ve şunu unutmayın ki sabah 10dan öğleden sonra 3 buçuk saatlerine kadar güneş cildimize zarar verir. Güneşlenmek için ikindi vaktini tercih etmek akıllıca olacaktır.

Belki yoğun çalışıyorsunuz, zamanınız çok az ama iyice bronzlaşmak istiyorsunuz. Aniden bir hafta gibi bir sürede güneşe uzun süre maruz kalarak bronzlaşmak tehlikelidir. Yavaş yavaş, uzun bir süreye yayarak bronzlaşmalısınız. Yoksa cildinizde soyulmalar ve ciddi güneş hasarları meydana gelebilir.

Sahilde uzanıp güneşlenmektense, denizin içinde hareket ederek daha çabuk bronzlaşırsınz. Hem sıkılmazsınız hem de her yeriniz eşit oranda bronzlaşır.

Güneşlendikten/güneşe maruz kaldıktan sonra güneş sonrası krem kullanmak da cildiniz için çok önemlidir. Böylece soyulma gibi durumları önler, cildinizi rahatlatmış olursunuz.

Hiç yorum yok

e Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama geçici olarak durduruldu

  Dün başlatılmış olup bir kaç saat sonra kullanılamaz hale gelen Alt- Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmeti için e devletten açıklama yazısı ...

Blogger tarafından desteklenmektedir.