15 Ekim 2012 Pazartesi

AÖF Dikey Geçiş Kayıt İşlemleri, İnternet Başvurusu, Kayıt Tarihleri ve Gerekli Evraklar 2012-2013


AÖF dikey geçiş kayıt ile açıköğretim, iktisat, işletme fakültelerine kredili sistem bölüm ve programlarına kayıt hakkı kazananların internetten başvuru, kayıt işlemleri ve gerekli evraklar hakkında bilgilere bu konudan ulaşabilirsiniz.


Meslekyüksek okulları ile açıköğretim önlisans programlarından mezun olan öğrenciler dikey geçiş kapsamında 5.yarıyıla doğrudan veya fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler. AÖF dikey geçiş bölümleri 2012-2013 için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

AÖF dikey geçiş nasıl yapılır?
Öncelikle internet başvurusu yapılması gerekiyor. Kayıt sayfasından "dikey geçiş" linkine tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Sonraki adımları aşağıdaki listeden takip edebilirsiniz.

AÖF dikey geçiş bölümleri 2012-2013
Kayıt için tercih edeceğiniz bölümleri dikey geçiş bölümleri listesinden öğrenebilirsiniz. Hangi bölümden mezun iseniz karşılığında tanımlanan bölümü tercih edebilirsiniz.

İnternetten başvuru yaparken, önlisans mezuniyet belgesindeki program ismi ile internet Başvuru sitesinde beyan edilen Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi Önlisans Mezuniyet Alanlarındaki programın aynı olması gerekmektedir

AÖF bürosunda ve Dekanlık tarafından yapılacak incelemeler sonunda mezuniyet belgesindeki program ile İnternet başvurusunda beyan edilen mezuniyet programı arasında farklılık olursa kayıt yapılmayacaktır.

AÖF Dikey Geçiş Kayıt Adımları:* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu internetten yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

https://kayit.anadolu.edu.tr
İnternet başvuru ve kayıt tarihi: 1 Ekim - 19 Ekim 2012

İnternet Başvuru Adımları

1. Başvuru sitesine giriş yapın ve dikey geçiş bağlantısına tıklayarak başvuru sayfasını açın. 

2. Gelen sayfadaki açıklamaları okuduktan sonra, "başvuruya şimdi başlamak için burayı tıklayınız" bağlantısına tıklayarak Başvuru - Giriş sayfasına geliniz. Daha sonra "Yukarıdaki açıklamaları okudum, anladım, işlemlere başlayabilirim" açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyip Başla tuşunu tıklayınız. 

3. Gelen sayfada ve devamındaki sayfalarda, ilgili programa ait istenen alanları açıklamaları doldurarak "İleri" tuşunu tıklayınız.

4. Öğrenciler İnternet başvuru adımlarının 6/8 sayfasına geldiğinde "Yeni Resim Yükle", "Gözat", "Yükle", "Kes" ve "İleri" butonlarını tıklayarak, bilgisayarından seçtiği fotoğrafı ekleyebilecektir.

5. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra ekrana beyan ettiğiniz tüm bilgilerinizi gösteren sayfa gelecektir. Verdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra bir yanlışlık yok ise Yukarıdaki tüm bilgilerin doğruluğunu kabul ve beyan ediyorum açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz ve Tamam tuşunu tıklayınız. Bilgilerini bu aşamada kontrol ediniz aofsinavmerkezi.com olarak 8 no'lu açıklamayı okumanızı tavsiye ederiz.

6. Başvurunuzun kabulünden sonra sitenin size linkini (yolunu) verdiği "DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ" ifadesinin üzerine tıklayarak ilgili elektronik dosyayı bilgisayarınıza indirip yazıcıdan dökümünü alınız. 

7. İnternet Başvuru Belgesi, Öğrenci Bilgi Formu, Fotoğraflı-İmzalı Form ile Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşan iki sayfalık bu dosyanın yazıcı dökümünü alınız.

8. İnternet üzerindeki kayıt işlemleriniz bitmiştir. Başvuru durumunuhttp://kayit.anadolu.edu.tr sayfasının sonundaki kutucuğa T.C. kimlik numaranızı girerek kontrol edebilirsiniz.

9. Başvuru sonrasında çıktı aldığınız belgeleri kontrol ediniz. Bilgilerde yanlışlık var ise 30 dakika içinde yeni bir başvuru yapınız.Dikey Geçiş Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1. İnternet Başvuru Belgesi 
2. Fotoğraflı-İmzalı Form 
3. Öğrenci Bilgi Formu 
4. Öğrenim Belgesi 
5. Fotoğraf (4 adet)
6. Askerlik Durumu Beyanı

1,2,3 numaralı belgelerin çıktılarını aldıktan sonra öğrenim belgesini yani diploma ve 4 adet fotoğraf ile istenilen evrakları tamamlayın.

Öğrenim Belgesi Hakkında
Önlisans diplomasını teslim almamış adaylar okullarından aldıkları geçici mezuniyet belgesinin onaylı fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.

AÖF dikey geçiş harç ücretleri 2012-2013
Kayıt belgelerini hazırlayan adaylar “Dönem Öğretim Gideri/Dönem Öğrenim Ücreti” ödemesini T.C. kimlik numaraları ile Vakıfbank’a yatırmaları gerekiyor. Adaylar banka ödemelerini yaptıktan sonra kayıt yaptıracağı AÖF bürosuna kayıt belgelerini teslim etmek zorundadırlar.

Ne kadar ödeyeceğiniz öğrenmek için aöf harçları konusuna bakınız.

Kısaca toparlamak gerekirse internetten başvurunuzu yapın, resimdeki belgelerin çıktısı alın, istenilen evrakları tamamlayın ve bankaya kayıt ücretini yatırın. Son işlem için aöf bürosuna giderek kaydınızı yaptırın.

1 yorum: