19 Haziran 2013 Çarşamba

Blog'unuza Tweetle butonu ekleyin


Bildiğiniz gibi sosyal medya hayatımızda artık çok fazla yer etmiş durumdadır. Paylaşımlar, bilgi yayılımı çok hızlı ve etkilidir. Dolayısıyla bir web siteniz ya da blogunuz var ise büyümeyi hızlandırabilmeniz için sosyal medyada da yer almış olmalısınız.

Bir önceki yazımızda siteye facebook beğen butonunu nasıl ekleyeceğimizi anlatmıştık. Bu yazımızda ise, ziyaretçilerinizin sitenizi takipçilerine tek bir tıklama ile paylaşmasını sağlayacağız.

Twitter bunun için zaten bize hazır butonlar sunmaktadır. https://twitter.com/about/resources/buttons#tweet adresine tıklayıp bunları görebilirsiniz.


Kullanmak istediğiniz butonu seçtikten sonra, paylaşılacak adresi, yani web sitenizin adresini girin. Tweet gönderilirken hesabınızın bağlantısını da eklemek için aracılığıyla kısmına twitter hesap isminizi yazın. İsterseniz bir etiket de ekleyebilirsiniz.
Son olarak yan tarafta isteğinize uygun hazırlanmış olan kodu kopyalayın ve blogger kumanda paneline gelin. Yerleşim sekmesini açın. Gadget Ekle diyerek HTML/JavaScript'i seçin. Kodu buraya yapıştırarak kaydedin. Sitenizi yeniden yüklediğinizde, gadgetinizi eklediğiniz kısımda bir tweetle butonu eklenmiş olacaktır.

(19.03.2013)

0 yorum:

Yorum Gönder