18 Haziran 2013 Salı

Siteye Facebook'ta "beğen" ve "gönder" eklentisi nasıl eklenir?


Günümüzde Google da olduğu kadar artık Facebook'ta da tanınmak sitenizin hit artışı ve tanınması için oldukça önemli. Bu fırsatları kullanabilmek için sitenizi facebookta paylaşılmaya, beğenilmeye, twitterda paylaşılmaya uygun hale getirmelisiniz.
Web sitenize Facebook beğen kutusu eklemek için öncelikle https://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/ adresine gidin. Sitenizin adresini girin, diğer seçenekleri de kendinize göre ayarladıktan sonra kodu al(get code) butonuna tıklayın.
Zaten hemen yan tarafında hazırladığınız kutunun nasıl olduğunu da görebileceksiniz.

Kod penceresi aşağıda resmini eklediğim gibi açıldığında size iki adım gösteriyor olacak.


1.Adım: Blogger kumanda panelinde şablon kısmına gelin ve HTML'i düzenle'ye tıklayın. Açılan kod sayfasında Ctrl+F tuş kombinasyonunu kullanarak <body> etiketini aratın. Bu etiketin hemen altına, facebook'un bize birinci adım için verdiği kodu kopyalayıp yapıştırın. Ve Şablonu Kaydet'e tıklayın.

2.Adım: İkinci seçenekte verilen kod gördüğünüz gibi daha kısa. Bu sefer blogger kumanda panelinden Yerleşim sekmesine geçin. Gadget Ekle deyin ve HTML/JavaScript'i seçin. Facebook'un ikinci seçenek olarak verdiği kodu kopyalayıp buraya yapıştırın. Kaydet'e tıklayın.

Blogunuzu görüntülediğinizde, HTML/JavaScript eklentisini nereye yerleştirdiyseniz orada facebook beğen kutunuzu göreceksiniz. Gönder butonu ile de mesaj olarak gönderme seçeneği vermiş olacaksınız.

(18.06.2013)

0 yorum:

Yorum Gönder